Sledujete někdy, alespoň občas, skoky do vody? Bývá to docela zajímavá podívaná, pozorovat někoho, kdo to umí, a kdo dokáže vykouzlit akrobatické prvky, s nimiž bychom si sami nevěděli rady. Skoky do vody nejen, že vypadají elegantně, ale přináší další pozitivní jevy, o nichž bychom si mohli alespoň ve stručnosti něco říci.
Pocit svobody a volnosti – máte-li doma zahradní bazén zapuštěný do země s dostatečnou hloubkou, můžete si dopřát skok do vody nejlépe po nohách. Skákání šipek z malých výšek lze bezpečně provozovat pouze tam, kde je voda dostatečně hluboká, a kde je také bazén optimálně dlouhý, abyste nenarazili jak na dno, tak i na jeho stěnu. Chce to zkrátka zdravý selský rozum. Ovšem jestliže budete skákat do vody bezpečně, zažijete v průběhu letové fáze krátkodobý pocit neskutečné volnosti, jaký znají jen ptáci, anebo někteří vodní živočichové.
Zbavte se stresu – uvolnění v průběhu skoku, i když se třeba jedná jen o obyčejný „kufr“, je silnou zbraní proti stresu a sevření z každodenního stresujícího života. Je to mnohem lepší volba, než sáhnout po sklence alkoholu nebo po cigaretách. Raději si zaskákejte do bazénu, anebo na trampolínách, případně si vyšlápněte schody alespoň do pátého patra, čímž uvolníte endorfiny, zbrzdíte výskyt stresových hormonů, a dostanete se tím pádem rychleji zpět do ztracené pohody.
Nezkoušejte to do nadzemních bazénů
Nadzemní bazény nejsou na prudké vstupy do vody vůbec stavěné. Tam vstupujte pouze opatrně, velmi pomalu, a po schůdcích. Každý skok do tohoto prostředí může tlakem vody poškodit bazén či jeho příslušenství, a to i tak, že jej bude nutné zlikvidovat a koupit nový. Zároveň se při skocích do takto křehkých konstrukcí můžete nebezpečně zranit, anebo přivodit zranění někomu jinému ve vaší blízkosti. Nadzemní bazény jsou zkrátka určené výhradně pro relaxační koupel.